TECHNOLOGIA I PRODUKCJA

Nasze Laboratorium Badań i Rozwoju, Centrum Innowacji, Zakład Produkcyjny oraz Centrum Dystrybucyjne koncentrują się na jakości od powstania do produkcji, aż do dystrybucji.

Laboratorium Badań i Rozwoju

W laboratorium zachowujemy najwyższe możliwe standardy w zakresie badań i rozwoju. Nowe formuły opracowywane w naszym Laboratorium, a następnie testowane na pojazdach w Centrum Innowacji. A następnie jeśli jest to konieczne oceniane są w niezależnych laboratoriach.
Laboratorium Badawczo-Rozwojowe nadzoruje również kontrolę jakości wytwarzania produktów. Próbki testuje się w trzech etapach: jako surowiec, po zmieszaniu i na linii produkcyjnej. Zaangażowane i profesjonalne kadry Laboratorium Badań i Rozwoju kontynuują ocenę i udoskonalanie produktów BG w celu zaspokojenia potrzeb branży.

Centrum Innowacji

W świecie nieustającego postępu technicznego Centrum Innowacji BG zajmuje się opracowywaniem rozwiązań dotyczących poprawy właściwości jezdnych pojazdów. Wyniki uzyskane w Centrum Innowacji są wykorzystywane do analizy produktów, analizy porównawczej produktów konkurencyjnych oraz do wskazywania przyczyn problemów występujących w pojazdami. Dzięki tym informacjom BG może dostosować programy prewencyjne do potrzeb indywidualnych klientów. Centrum Innowacji to kolejny sposób na to, aby BG dotrzymał obietnicy tworzenia produktów najwyższej jakości dla naszych klientów.

Zakład Produkcyjny oraz Centrum Dystrybucyjne

Zakład Produkcyjny, Centrum Dystrybucyjne oraz magazyny położone są na ponad 16 hektarach w Eldorado, w stanie Kansas.
Unikalny zakład produkcyjny, w którym produkowane,, pakowane i przechowywane są produkty BG rozciąga się na powierzchni zbliżonej do trzech boisk piłkarskich.

Zbiorniki

Jako jeden z największych wyspecjalizowanych dostawców produktów i usług do serwisowania pojazdów na świecie, potrzebujemy dużo miejsca na przechowywanie surowców oraz gotowych produktów.
Dwa zbiorniki o pojemności prawie 3 500 000 litrów zdobią krajobraz wokół zakładu produkcyjnego. W zbiorniku północnym przechowywany jest gotowy produkt. W zbiorniku południowym przechowywane są surowce.

Zautomatyzowane linie produkcyjne

Kilka linii produkcyjnych przystosowanych jest do produkcji małych butelek o pojemności 30 ml aż do 1000-litrowych pojemników! Niezależnie od tego, czy napełniasz setki tysięcy puszek na jednej zmianie, czy też pakujesz prawie 100 zestawów produktów na minutę, każda z linii produkcyjnych jest zbudowana dla optymalnej wydajności i szybkości.

System sterowania

W pełni zindywidualizowany system sterowania zapewnia szybki transfer odpowiedniej ilości płynów ze zbiorników do linii produkcyjnych. Automatyczna kontrola obiektu oznacza szybkie i precyzyjne działania z małą tolerancją błędów.
W pełni spersonalizowany system sterowania instalacją zapewnia starannie dobrane mieszanie i transfer płynów z wagonu, cysterny lub zbiornika magazynowego do linii napełniania. Automatyczna kontrola obiektu oznacza szybkie i dokładne operacje z niewielką ilością miejsca na błędy. W pełni zautomatyzowany system dozująco-mieszający dostarcza składniki z prędkością 560 litrów na minutę do zbiornika z gotowym produktem!

Pneumatyczny system przesyłu

W ramach kontroli jakości cztery stacje wysyłają i odbierają próbki laboratoryjne z hali produkcyjnej i laboratorium. Transport próbek jest przyspieszony przoprzez zastosowanie pneumatycznego system przesyłu - “poczty pneumatycznej”.

Urządzenia i wyposażenie

Narzędzia i wyposażenie są istotną częścią każdego serwisu BG. W Derby, w stanie Kansas, znajduje się dział urządzeń i wyposażenia.

Robotyka

Trzy systemy robotyczne wykonują funkcje w ułamku czasu, z ponad dwukrotnie większą wydajnością. Robot WiFi wykonuje zadania, które są niezwykle trudne do ręcznej obsługi: precyzyjnie wierci otwory i przycina krawędzie szuflad i paneli urządzeń BG

Grawerowanie

Nasze maszyny do grawerowania są największymi dostępnymi stołami przemysłowymi, a mamy ich sześć. Maszyny te mogą wycinać akrylowe, aluminiowe i plastikowe arkusze o powierzchni do 61 cm x 122cm. Przy maksymalnej prędkości 24 cm na sekundę nasze stoły do grawerowania są szybkie, dokładne i wydajne.

Warsztat Mechaniczny

Inżynierowie BG projektują adaptery i złączki, aby technicy mogli korzystać z naszych urządzeń serwisowych w większości marek i modeli pojazdów. Projekty następnie trafiają do Derby, gdzie 12 maszyn produkuje adaptery i złączki ze stalowych prętów, stali nierdzewnej, aluminium i mosiądzu. BG oferuje setki różnych adapterów i złączek.

Urządzenia i sprzęt BG są montowane i testowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Warsztat mechaniczny BG posiada certyfikat AS9100. Wiodący producenci i dostawcy na całym świecie wymagają zgodności i / lub rejestracji w AS9100 warunkując tym samym prowadzenie z nimi współpracy.