FIRMA

BG Poland Sp. z o. o. jest wyłącznym dystrybutorem BG Products, Inc. na terenie Polski.
BG to światowy lider w rozwiązaniach do dekarbonizacji podzespołów pojazdów z silnikami Diesla, benzynowymi i LPG. Dostarczamy do autoryzowanych stacji obsługi oraz warsztatów samochodowych najwyższej jakości serwisy przedłużające żywotność oraz efektywność pracy silników, skrzyń biegów, układów hamulcowych, kierowniczych, chłodzących, a także układów klimatyzacji. Zaopatrujemy w stabilizatory oraz depresatory do paliw firmy transportowe, komunalne, rolnictwo oraz kopalnie.
Strategicznym celem BG jest wydłużenie żywotności pojazdów oraz poprawienie ich parametrów pracy w okresie eksploatacyjnym.
BG Poland Sp. z o.o. jest oficjalnym partnerem serwisowym Volkswagen Group Polska, KIA Motors Polska, Fiat Chrysler Automobiles oraz Subaru Import Polska.Preparaty BG oraz profesjonalne urządzenia produkowane są na terenie Stanów Zjednoczonych, w El Dorado w stanie Kansas.
Unikalnością BG jest i zawsze była dystrybucja produktów poprzez zwartą sieć niezależnych dystrybutorów, z których każdy odpowiedzialny jest za stworzenie wysoko wykwalifikowanej struktury handlowej.
Materiał na temat skuteczności produktów BG wyemitowany przez lokalną stację telewizyjną Kansas.


 • BG Office

  BG Office

 • BG Station

  BG Station

 • Ribbon

  Ribbon

 • Wichita

  Wichita

 • ElDorado

  ElDorado

 • Tank Field

  Tank Field


HISTORIA

Siedmiu założycieli BG John Thompson, Sam Parks, Don Walton, O.J. Connell, Q.T. Williams, Don Broadbent i Roy Leslie przetrwało ciężkie czasy II wojny światowej, udowadniając swoją odwagę, szerokie spojrzenie na świat i siłę charakteru.
Łącząc wieloletnie doświadczenie w przemyśle petrochemicznym w 1971 roku postanowili stworzyć zupełnie nową firmę opartą na najwyższej jakości produktach motoryzacyjnych, co więcej opartej na współpracy ludzi mających jeden cel - osiągnięcie osobistej i zawodowej doskonałości.
W listopadzie 1971 roku na rynek trafiły dwa pierwsze produkty BG: Engine Tune-Up i RF7. W pierwszym pełnym roku działalności, firma sprzedała produkty o wartości ponad pół miliona dolarów. W 1973 r. odnotowano wzrost sprzedaży o 17 procent. Rok później 20 procent. Rok do roku począwszy od 1971, firma wykazała imponujący wzrost.

W latach 80-tych, dostawca chemii do produkcji produktów BG, został wykupiony przez firmę Witco, która w krótkim czasie zadecydowała o zamknięciu fabryki w Wichita. Wtedy BG zdecydowało się wykupić infrastrukturę znajdującą się w Wichita i zaczęło produkcję własnych produktów. Dzięki laboratorium oraz zastrzeżonym procesom produkcyjnym, firma była gotowa wprowadzić na rynek nowe produkty oraz osiągać zyski ze sprzedaży już istniejących. Były to niebywałe kamienie milowe na drodze rozwoju naszej firmy, które ustanowiły jakość naszych produktów.
Wprowadzając wszechstronne programy edukacyjne BG dotrzymuje tempa nieustannie zmieniającym się wymaganiom serwisowym nowoczesnych silników. Rezultatem wielkiego zaangażowania w edukację było utworzenie w 1999 roku Uniwersytetu BG.
Wszystkie produkty i serwisy BG mają dwa nadrzędne cele: przyniesienie korzyści właścicielowi pojazdu oraz zwiększenie zyskowności stacji obsługi używającej produkty, urządzenia oraz serwisy BG.

MISJA

Firma BG Products Inc. jest uznanym światowym liderem we wdrażaniu serwisów prewencyjnych w sektorze motoryzacji oraz w branżach pokrewnych.

WIZJA

Przy ścisłej współpracy ze swoimi dystrybutorami, BG Products Inc. dostarcza najwyższej jakości produkty, serwisy i rozwiązania w sektorze motoryzacji i branżach pokrewnych na całym świecie.